Dwu sprężarkowa pompa ciepła

Służy też do odzysku ciepła technologicznego. Sprężarki zapewniają cichą i bezawaryjną pracę pompy. Dwu sprężarkowa pompa ciepła działa pod kontrolą sterownika mikro procesowego. Pompa umożliwia grzanie układu Centralnego Ogrzewania i służy do grzania ciepłej wody użytkowej.

Jej budowa bazuje na stelażu z profili, do którego mocowane są elementy wyposażenia. Obudowa ma specjalny system izolacji oraz oddzielenie sprężarki od stelaża co zapewnia komfortowe wygłuszenie pracy i drgań. Urządzenie posiada takie cechy jak:

– niewielkie wymiary,

Taka pompa ciepła przeznaczona jest do instalacji wewnętrznych, dużych budynkach. Moc tej pompy może osiągać do 250KW. Dwu sprężarkowa pompa ciepła zasilana jest układem glikolowym (kolektor pionowy lub poziomy oraz za pomocą wymiennika pośredniego – bezpośrednio wodą).

– intuicyjna obsługa sterownika,

– łatwy dostęp do elementów podczas konserwacji.

Wszystkie te cechy dobrze sprawdzają się w każdym obiekcie.

jedno sprężarkowa pompa ciepła

Jest to urządzenie przeznaczone do ogrzewania domków jednorodzinnych lub dowolnych obiektów do 600 m2 powierzchni użytkowej. Sprężarka typu scroll zapewnia cichą i bezawaryjną pracę. Urządzenie ma wiele ustawień, np. oszczędnościowa funkcja „urlop”. Pompa umożliwia ogrzewanie pomieszczeń oraz jest przygotowana do ogrzania ciepłej wody użytkowej. Zbudowana jest na konstrukcji samonośnej, do której mocowane są pozostałe elementy wyposażenia. Obudowa w formie blach kopertowych, dzięki zastosowaniu dodatkowych uszczelek wygłuszających oraz odizolowaniu sprężarki od konstrukcji.

Pompa posiada niewielkie wymiary, i jest łatwa w obsłudze, dzięki funkcjonalnemu wyświetlaczowi.